Akşener'den Diyarbakır HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelere: Annelerin feryadının çözüm adresi bir partinin kapısı değildir

7.09.2019 - Bu Yazı 336 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Akşener'den Diyarbakır HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelere: Annelerin feryadının çözüm adresi bir partinin kapısı değildir

 İyiParti Genel Başkanı Meral Akşener, "O annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çocuklarının kaçırılarak dağa gönderildiği iddiasıyla ailelerin, Diyabakır'da HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Akşener, evlatları terör örgütü tarafından kaçırılan annelerin, Diyarbakır'daki bir parti binası önünde gözyaşı ve hasretle nöbet tuttuğunu hatırlatarak, "Ağlayan sadece o annelerimiz değil, bütün milletimizdir. Bu acıyla feryat eden, 82 milyondur. Bu gerçeğin ışığında, bir anne olmanın yanında, Türkiye Cumhuriyeti’nde İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olarak uyarıyorum; O annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır" ifadelerini kullandı.

“Yönetim zafiyetidir”

Akşener, devletin görevinin bu çaresizlikten propaganda üretmek değil, hukuken gereğini yapmak ve anneleri evlatlarına kavuşturmak olduğunu vurgulayarak, "Evlatlarımızı korumak ve kollamakla görevli bir devlet varken, vatandaşı bir siyasi partiden talepte bulunmak zorunda bırakmak ciddiyetsizliktir, yönetim zafiyetidir. O annelerin vicdanı üzerinden kurgu yapanları uyarıyorum; Annelerimiz, devletin kapısı yerine, parti kapısına gittikçe, o partiye 'devlet' misyonu biçiyorsunuz. Türkiye böylesine sahipsiz, insanımız böylesine çaresiz duruma düşürülemez. Devlet kapısından beklenmesi gerekenler, bir parti kapısında çaresizlik feryadına dönüşemez. Devlet etmek; devletin de, ülkenin de geleceği olan evlatlarımızı koruyup, kollayabilmektir. Devlet etmek; tek bir vatandaşının ayağına taş değirmeme görevidir. Devlet etmek; terör mağduru vatandaşını, terörle iş birliği yaptığını bizzat ilan ettiğin bir partinin kapısına mecbur etmemektir."

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Ankara'da polis müdahalesi: HDP'li vekil Gergerlioğlu darp edildi
...
  
Bir CHP'li ve 3 HDP'li belediyeye kayyım
...
  
HDP, Demirtaş'ın hastaneye kaldırıldığı haberini yalanladı
...
  
Konda ve Genar'ın anketlerinde HDP’nin oy oranında artış
...
  
İşte Tutuklanan ve serbest kalan HDP’liler
...
  
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Adaletli bir Türkiye için erken seçim istiyoruz
...
  
Kocaeli'de HDP'ye operasyon: İl Eş Başkanı Leyla Aygün gözaltına alındı
...
  
Aydınlardan HDP’ye destek CHP’ye uyarı
...
  
Ayhan Bilgen: HDP kurulduğu yılların Türkiye'sinde değil
...
  
Bekir Ağırdır: HDP'nin 'demokratik siyasete devam kararı'na sahip çıkılmalı
...
  
HDP'den erken seçim çağrısı, 'meclisten çekilmeme' açıklaması
...
  
Sırrı Sakık: HDP bütün belediyelerden çekilmelidir
...
  
HHDP: AKP-MHP iktidarı büyük bir yenilginin eşiğinde
...
  
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı tutuklandı
...
  
HDP'li 4 belediyeye daha kayyım atandı
...
  
HDP’den Selçuk Bayraktar’a 'SİHA' yanıtı: İşte savaşın bir nedeni de bu
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive