İmamoğlu: Bakalım insanlar pazar sabahı o polemiği mi (Soylu) merak edecek, yoksa canlı yayınlanacak yeşil alan çalışmamızı mı?

7.09.2019 - Bu Yazı 308 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

İmamoğlu: Bakalım insanlar pazar sabahı o polemiği mi (Soylu) merak edecek, yoksa canlı yayınlanacak yeşil alan çalışmamızı mı?

  Başkanı , okulların açılmasıyla ilgili ’nin yapacağı düzenlemeleri açıklamak için kameraların karşısına geçti. “9 Eylül Günü toplu taşıma araçları 06.00 ile 14.00 arası ücretsiz olacak” dedi. İmamoğlu, çok tartışılan “’da sergilenen araçlar” ile Soylu’nun “ ve pejmürde” çıkışlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

İmamoğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

“ULAŞIM ÜCRETSİZ”

-3 milyona yakın öğrenci okula başlayacak pazartesi günü. Bu noktada çok tedbirli olmak, milletçe tedbirli olmak gerekir. Emniyetimiz, jandarmamız ile trafikle ilgili düzenlemeler yapmak için işbirliği yaptık.

-İETT otobüslerinden, metrobüslere, vapurlara ulaştırma seferleri arttırılacak. Özellikle almış oluğumuz meclis kararıyla 9 Eylül’de saat 06.00 ile 14.00 arasında ulaşımı ücretsiz hale getirdik. Dolayısı ile toplu ulaşıma teşvik edeceğiz, bireysel otomobil kullanımını azaltmış olacağız. Trafik yükünü azaltacak ve yaşam kolaylaşmış olacak.

-İETT pazartesi itibarıyla kış tarifesine geçecek. Seferler oldukça üst seviyede artmış olacak. 763 bin yolcu kapasitesine eklemiş olacağız 9 Eylül Pazartesi günü.

“VELİLER SERVİS ARAÇLARINA BİNEBİLECEK”

-Özellikle O gün  araçlarımız, öğrencileri götürdüğü gibi velileri de okullarına taşıyabilecekler. Yine  araçlarıyla geriye de dönebilecekler. Bu da trafik konusunda değerli bir katkı sağlayacaktır. Yani bireysel araçlarını kullanmadan  araçları ile gidecekler.

“SERVİSLER İSPARK’LARI ÜCRETSİZ KULLANABİLECEK”

-Servis araçlarının parklanma sorunu da hayatı zorlaştırıyor. Bu nedenle İSPARK’lar okul çevrelerinde servis araçlarına ücretsiz hizmet verecekler. 118 otopark hayatı kolaylaştırmış olacak.

SOYLU’NUN KAYYIM
AÇIKLAMASINA YANIT

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı ’nun “” hakkında da konuştu:

-Yıllık 50 milyon liralık tasarruftan bahsediyoruz. Böyle bir israfı ortadan kaldırma çabamızı manipüle etmeye çalışan akla, ben şaşıyorum. Biz toplamda 1300 aracın fazlalık olarak kullanıldığını saptadık. 700’ün üstünde bir sayı orada sergileniyor. İsraf var, illa şu marka mı olacak?

–Kayyım meselesini ortaya getirmek, pazar günü bunu diyecekmiş, şunu diyecekmiş… Bunların tümü polemik. Ben pazar günü kimin ne diyeceğini umursamıyorum. Benim işim İstanbullu’ya hizmet. O saatlerde İstanbullu’ya yeşil alan kazandırmak için çalışmada bulunacağım, bunu canlı da yayımlayacağız. Bakalım insanlar o polemiği mi merak edecek, yoksa orman işini mi merak edecek?”

– Bu akıl tutulmasıdır. Aslında demeleri gereken biz nerede yanlış yaptık olmalıdır. İsraf haramdır. Dolayısıyla biz bu konuda kararlıyız. İrafı engelleyeceğiz, tasarruf karakterimiz olacak, seferberlik önceliğimiz.

-Kimin ne söylediği, bizimle iktidar yarışına girmesi ya da polemik üretmesi sinek vızıltısı.

İSMEK’LER KAPATILMAYACAK
DAHA GÜÇLENDİRİLECEK

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSMEK’in kapatılması iddialarına ilişkin ise, “Biz İSMEK’i kapatmayacağız. Daha da güçlendireceğiz” dedi.

-İSMEK konusunda şunu söyleyeyim; İSMEK’in kime ihale edildiğini, nasıl yönetildiğini, nasıl himaye altına alındığını, topluma hizmetten ziyade neler yapıldığını elbette araştıracağız. Ben İSMEK’lere giren çıkan bir belediye başkanıyım. Bu kadar aslında, kapalı kapılar ardında kalmayı, orada bir takım düzenlemelerle süreç yönetmeyi öncelemiş bir kurum haline gelmiştir. İSMEK’i kapatma asla söz konusu değildir. İSMEK’i daha da çok güçlendireceğiz.

YENİKAPI’YA ÇEKİLENLER
İHTİYAÇ FAZLASI ARAÇLAR

YENİKAPI’YA ÇEKİLEN ARAÇLARIN KULLANILAN ARAÇLAR OLDUĞU İDDİASI

-Bunların hepsi fazlalık araçlardır. Büyük Şehir Belediyesi’nin lehine olmayan yerlerde kullanılıyordu. Başka kurumlar adına kullanılıyordu. Hizmetler asla aksamamıştır. Bu tamamen uydurmadır. ve bu söylentileri yayanlara diyorum ki, siz de bunu örnek alın, israfı engelleyin. Araçlar kiralanan firmalara geri verilecek.

YENİ ARAÇ İHALESİ OLACAK MI?

– tabi ki olacak. Biz buradaki araçları teslim edeceğiz ave ihtiyaca dönük araç kiralama ihalesine çıkacağız.

BU İSRAFLARIN GELİRLERİ İLE KADINLARA YARDIM EDİLECEK Mİ?

-Tümüyle zaten açıkladığımız şeyler vardı. En güncel konu ne yazık ki, fakirlik, kent yoksulluğu. özellikle Geçim sıkıntısı yaşayan ailelerimize yardım ulaştıracağımız bir dönem başlatacağız.  imalatlarımız başlayacağız. Kaynaklarımızı ihtiyaçlara dönük harcama konusunda çok titiz çalışacağız.

-Bu bir sergileme değil, ama israfı topluma açıklamak öncülük edecek bir tavırdır. Biz bunları üzülerek yapıyoruz, sevinerek değil. yüzümüz düşüyor, çünkü; paralar bizim paralarımız.

-Kıyafet ihalelerimiz, iş elbisesi alımında yeni almamıza rağmen yüzde 50 tasarruf yaptık. fiyatlar arttı, bir geçti buna rağmen. Yılda 30-35 milyon avantaj elde edecek durumdayız.

-6 ayın sonunda biz topluma ne kadar tasarruf yaptığımızı göstereceğiz. Toplumu aydınlatacağız. İhale sürecinde bir devrime hazırlıyoruz. Açık ihale düzenleyeceğiz. Çağrı ile bir iki firmanın katıldığı değil, marifeti ile gelecek firmalar. Böylece toplum kazanacak, iş dünyası kazanacak.

BELEDİYEDEN ÇIKARILAN İŞÇİLER: EŞ, DOST, AKRABA DEVRİ BİTTİ

-Kampanya 7 ay sürünce, insanlar hangi sözü ne zaman verdiğimizi ıskalıyor. Ben en başta söyledim, İBB çalışanı ahlaklıysa, işini yapıyorsa dokunmayacağım. Ama 18 gün görev yaptım bir kişiyi bile işe aldırmadım. İhtiyacı olan arkadaşım olmasına rağmen. Ama onlar 6 mayıs’ta bu kadar insanı niye işe aldılar? Biz kim olduğuna bakmayız. Bilgi bankamız olacak, kurumda, toplumda iş ihsan gücü nasıl olacak. Bunda da şeffaflığı başlatacağız.

-Bir insan bana “çalışırsam olacak mı?” diyor. Bu toplumun inancını besliyor. orada işten çıkarılanlara da diyorum; gelin başvurunuzu yapın gerekli görülürse işe alacağız.

-Kimin nasıl vicdansız olduğunu ben çok iyi bilirim. Bu yüzden bana vicdan muhasebesi yaptırmaya çalışmasınlar. Kimse bana adaleti ve vicdanı öğretmeye kalkmasın. Eş, dost, akraba devri bitti.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Erdoğan'dan İdlib açıklaması: 1 milyon insan sınırımıza geliyor, gelecek bu insanları nereye yerleştireceğiz?
...
  
İmamoğlu: Ne yaparsak yapalım, asıl efendi millet
...
  
İntihar eden 4 kardeşin aile dostu: Çok onurlu insanlar, kalabalığın içinde yalnızlar
...
  
Kayyım atamaları Avrupa Konseyi gündeminde: İnsanlar Kürt diye görevden alınamaz
...
  
İmamoğlu: Bakalım insanlar pazar sabahı o polemiği mi (Soylu) merak edecek, yoksa canlı yayınlanacak yeşil alan çalışmamızı mı?
...
  
İmamoğlu: 'Terör örgütü üyeliği' gibi kuru laflarla bu hamleler yapılmaz, herkes haddini bilecek
...
  
Bilim insanlarından uyarı: Toprağı sömürmeye son verin
...
  
İBB'nin mali durumunu açıklayan İmamoğlu: Tablo tüyler ürpertici
...
  
İmamoğlu: Yıllar sonra ilk defa göreceksiniz, belediyede yardımcılarım, müdürlerim kadın olacak
...
  
İmamoğlu: Barışmaya, uzlaşmaya, sohbet etmeye, birbirimizi sevmeye geldik İstanbul
...
  
Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da israf, şatafat, kibir, ötekileştirme, ön yargı dönemi bitmiş, kardeşlik, sevgi dönemi başlamıştır
...
  
İmamoğlu: Demirtaş kardeşlikten, barıştan ve huzurdan bahsediyor
...
  
Abdulkadir Selvi: İnsanlar eski reisi istiyor
...
  
İmamoğlu: Kul hakkı yemenin hesabını 23 Haziran'da soracağız
...
  
'Ey YSK'daki demokrasiyi katleden insanlar: Sonuca tesir edecek ne kadar oy var?
...
  
İmamoğlu: İBB'de beni en çok etkileyen israfla ilgili tespitlerimiz oldu
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive