Erdoğan'ın MKYK toplantısından: 'Bana diktatör mü diyorsunuz?'

8.01.2020 - Bu Yazı 157 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Erdoğan'ın MKYK toplantısından: 'Bana diktatör mü diyorsunuz?'

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, partisinin MKYK ve MYK toplantılarında Libya’ya ilk aşamada 35 asker gönderildiğini, bunların koordinasyon görevi yapacağını söylediği belirtiliyor.

Milletvekillerinin sık sık umreye gitmelerini eleştirdiği kaydedilen Erdoğan'ın, “Hacca gitmek farz, ama umre canın sıkıldıkça gidilecek yer değil. Orası Antalya değil, turistik yere çevirdiniz” dediği aktarılıyor.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre, yeni atanan il başkanlarıyla ilgili sunumda sürekli “Cumhurbaşkanı’nın onayıyla atanmıştır” ifadesinin kullanılmasına takılan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu gibi bana diktatör, tek adam mı diyorsun” diye “espri yaptığı" ifade ediliyor.

ABD ile İran arasındaki gerilimi de değerlendiren Erdoğan'ın, İran’ın başvurduğu yöntemlerin Orta Doğu’da barış sürecine katkı sağlamadığı, ABD’nin başvurduğu yöntemlerin de Orta Doğu’daki varlığının da hukuki bir dayanağının olmadığını söylediği belirtiliyor.

Haberde aktarılana göre, Türkiye’nin meşru zeminde itidal çağrısını sürdüreceğini, arada bir yerde durmak zorunda olduğunu kaydeden Erdoğan, “Gerginliğin tırmanmasını ve bölgede çatışma istemiyoruz” dedi.

Libya tezkeresi ile Kanal İstanbul projesinin çok iyi anlatılması ve işlenmesini isteyen Erdoğan'ın, “muhalefet partilerinin söylemlerinin doğru olmadığının teşkilata anlatılması” için genel başkan yardımcıları ve kurul üyelerini görevlendirdiği bilgisi geldi.

Cumhuriyet'in kulis haberine göre, bir kurul üyesinin “Af meselesi ne olacak, çıkacak mı çıkmayacak mı” demesi üzerine Erdoğan, Adalet Bakanlığı’nın konuyla ilgili bir çalışma yaptığını ve önümüzdeki günlerde çalışmanın detaylandırılacağını söyledi.

Erdoğan, terör, cinsel istismar, uyuşturucu, adam öldürme ve örgüt suçlarıyla ilgili görüşlerini yinelerken hayvan haklarıyla ilgili yasa teklifinin de gündeme geleceği belirtildi.

Teklifin şubat ortasında TBMM’ye sunulması, hayvanların eşya statüsünden çıkarılarak canlı olarak kabul edilmesi, Kabahatler Yasası’ndan çıkarılarak Türk Ceza Yasası kapsamına alınması yönünde düzenleme düşünüldüğü söyleniyor.

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Erdoğan'ın MKYK toplantısından: 'Bana diktatör mü diyorsunuz?'
...
  
AK Parti'nin yeni MKYK'sı belli oldu; Erdoğan 6. kez genel başkan seçildi
...
  
Kulis: Bazı MKYK üyeleri, Ahmet Davutoğlu'ndan alınan yetkileri Binali Yıldırım'a vermek istedi
Yıldırım, 50 kişilik MKYK listesinin yarısını değiştirmişti...
  
AKP'nin yeni MKYK'sında kim kimdir?
Büyük değişikliklerin meydana geldiği MKYK listesinde 26 yeni isim yer aldı...
  
İşte AKP'nin yeni MKYK listesi; hangi isimler liste dışı kaldı, kimler koltuğunu korudu?y
25 isimde değişikliğe gidilen partinin en yekili organı, pazartesi günü toplanıyor...
  
...
  
AKP MKYK toplantısı sona erdi, yeni MYK belli oldu
Parti sözcüsü Ömer Çelik olurken, AKP genel sekreterliğine ise Abdülhamit Gül getirildi...
  
Yeni Şafak: 12 Eylül'e çekilen AKP Kongresi'nde MKYK belirlenecek, ağır abiler yeniden aday olacak
Tüzükte üç dönem kuralıyla ilgili değişikliğe gidilebilir'...
  
...
  
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive